Az afázia mint nyelvi és kommunikációs zavar sok gyakorlással és fejlesztéssel javítható állapot, az újratanulás lehetséges. Ebben a hosszú folyamatban nyújtanak segítséget az afáziás érintett számára heti rendszerességű logopédiai csoportjaink. Több, mint húsz kis-, közepes- és nagycsoportos, illetve egyéni logopédiai foglalkozás zajlik egyesületünk helyiségében, illetve online.
A logopédiai terápia közvetlen céljai: a beszéd, illetve a szóbeli és írásbeli kifejezés újratanulása, a szókészlet növelése, a tudatos nyelvhasználat és az ezzel összefüggő metakommunikáció elsajátítása, a beszédészlelés és beszédmegértés, az artikuláció, a hangképzés, továbbá az íráshoz és az olvasáshoz, a szövegértéshez szükséges kompetenciák kialakítása, gyakorlása. A logopédiai fejlesztés teszi lehetővé az afáziával élő személy gondolatainak, akaratának és vágyainak, valamint érzelmeinek a közlését, illetve azok elérhetővé és érthetővé tételét más személyek, illetve társadalmi intézmények számára.
Az újonnan érkező betegek telefonos vagy személyes egyeztetést követően, szükség esetén Állapotfelmérés után kerülnek besorolásra a számukra legmegfelelőbb logopédiai csoportba, foglalkozásra az Afázia Egyesületben elérhető csoportok, egyéni terápiás lehetőségek közül.
A nyelvi terápia mellett a csoportfoglalkozásokon megélt társas kapcsolatok és valódi/élethű kommunikációs helyzetek, valamint a felszabadult, jó hangulat 12 éves szakmai tapasztalatunk alapján nagyban hozzájárulnak az afáziás személyek rehabilitációjához.
Kik az Afázia Egyesület logopédusai?
Az alábbi gombra kattintva megtekintheti logopédusainkat:
Hasznos információk
Időpont: a hét minden napján zajlanak foglalkozásaink.
Helyszín:
A foglalkozásaink online (Zoom, Skype, Messenger, vagy személyesen az Péterfy Sándor utca 40-ben tartjuk.
Illetve minden hozzánk járó érintett a saját logopédusánál tud tájékozódni az ő csoportját érintő részletekről.
Jelentkezés e-mailben, vagy űrlapon:
Nagy Kitti, logopédus
nagy.kitti@aphasie.hu
Kiss Sebestyén, logopédus
info@aphasie.hu